TOP 5 Jak utrzymać teren zewnętrzny w czystości

Jest wiosna! Co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby przygotować tereny zewnętrzne na lato. Wiosenne porządki to nie tylko wnętrze biura. Wiosenne porządki poza biurem są również ważne dla ogólnej konserwacji pomieszczenia i pomogą zapobiec uszkodzeniom w miarę upływu czasu. Przedstawiamy 5 podstawowych  zadań, aby utrzymać teren zewnętrzny w czystości i dobrym utrzymaniu.

  1. Czyszczenie okien zewnętrznych. Przed wejściem do środka należy wyczyść zewnętrzną część szklanych okien — dzięki temu łatwiej zobaczysz brud i smugi. Ponadto warto oczyścić rynny. Tak, nie jest to łatwe zadanie! Czyszczenie rynien jest istotną częścią wiosennego sprzątania na zewnątrz. Regularne czyszczenie rynien zmniejszy ryzyko uszkodzenia przez wodę. Należy usunąć wszystkie liście, gałązki i inne zanieczyszczenia, które dostały się do rynsztoków. Upewnij się, że nosisz rękawiczki dla ochrony i rozważ użycie jakiejś miarki.
  1. Odmaluj ściany budynku i drzwi. Spójrz na swoje okiennice, ściany, wykończenia i drzwi i zdecyduj, czy trzeba je odświeżyć. Zimowa pogoda może mieć negatywny wpływ na prace malarskie. Rozważ nowy, świeży kolor lub dodanie nowych opraw oświetleniowych, aby zwiększyć atrakcyjność budynku. 
  2. Oczyść garaż i pomieszczenia do przechowywania. Zajęcie się garażem, magazynem może być dużym projektem, ale po zakończeniu będzie miało duże znaczenie. Zorganizuj to miejsce, przypisując strefy do różnych rodzajów przechowywania i zastosowań. Zainstaluj szafki, półki lub haczyki, aby efektywnie przechowywać rzeczy i pozbyć się wszystkiego, czego już nie potrzebujesz lub nie używasz.
  1. Strefa odpoczynku przed biurem. Siedzenie na patio w ciepły wiosenny, letni dzień jest najlepsze, ale nie tak bardzo, gdy we wszystkich rogach są pajęczyny, a meble ogrodowe są zakurzone i brudne. Usuń brud i pajęczyny oraz wytrzyj meble, aby odświeżyć przestrzeń na zewnątrz. Użyj myjki ciśnieniowej do czyszczenia ścian. Jeżeli nie dysponujesz takim sprzętem skontaktuj się z firmą sprzątającą verdeho. Zwróć szczególną uwagę na obszary otoczone roślinami i drzewami. 
  1. Ważnym aspektem jest zadbanie o trawnik, obcięcie krzewów i drzew. Jeżeli cieszysz się dużym terenem zewnętrznym, warto pomyśleć o zatrudnieniu firmy sprzątającej, która wyposażona jest w profesjonalny sprzęt. Dzięki czemu teren zewnętrzny będzie wyglądał na zadbany już po pierwszym dniu pracy. 

Zatrudniając firmę sprzątającą możesz skupić się na swoich innych ważnych sprawach i nie musisz się martwić się o nieporządek. Dzięki zleceniu cyklicznego sprzątania, unikniesz codziennego bałaganu i stresu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *