Czyszczenie fug — czym skutecznie wyczyścić fugi?

Czy Twoje brudne fugi wprawiają Cię w irytację i zastanawiasz się jak skutecznie je wyczyścić i mieć spokój na dłuższy czas?

Ten problem nie występuje tylko w starych i zaniedbanych łazienkach, a także w nowych pomieszczeniach, takich jak kuchnie, łazienki, pomieszczenia gospodarcze. Jak wyczyścić idealnie fugi i spoiny między kafelkami? Jak poradzić sobie ze rdzą, pleśnią i likwidacją zabrudzeń z tłustych plam?
Przeczytaj nasze porady!

Czym czyścić fugi – specjalistyczne środki

W sieci i sklepach można znaleźć środki do czyszczenia fug i spoin płytek, odpowiednio przeznaczone do usuwania właśnie takich zabrudzeń. Oprócz likwidacji takiego brudu, jak np. pleśń, działają one też przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo, dezynfekująco, a przy tym zapobiegają i utrudniają ponowny rozwój takich bakterii. Często też wybielają fugi, co jest zwłaszcza ważne przy jasnych rodzajach.

Co jeszcze będzie potrzebne, by czyszczenie fug było bezpieczne?

W związku z tym, że takie preparaty są szczególnie mocne, aby czyszczenie fug było skuteczne, należy wiedzieć, jak się z nimi obchodzić. Należy korzystać z nich ze szczególną ostrożnością, unikać kontaktu z oczami i skórą. Warto również ubrać rękawiczki.

Czyszczenie fug w łazience

Są na to różne sposoby. Pierwszym z nich będzie zmieszanie 2/3 szklanki amoniaku z dwoma niewielkimi łyżeczkami sody oczyszczonej. Najwygodniej będzie ci przelać taką mieszankę do butelki z atomizerem, a następnie w taki sposób spryskać fugi. Zostaw je w takim stanie na godzinę, po czym możesz użyć szczoteczki do dokładnego wyszorowania. Po wykonaniu tej czynności spłucz całą kabinę wodą.

Tłuste fugi – czyszczenie fug w kuchni

Na tłuste plamy pomogą przede wszystkim wszystkie mleczka, płyny i specjalne chusteczki nasączone odtłuszczającymi substancjami. Oczywiście są na to również domowe sposoby!

Roztwór soli wraz z małą ilością płynu do mycia naczyń, przy zachowaniu porcji 1:1 czyni cuda! Innym wyborem może być kwasek cytrynowy i woda, w stosunku dwóch łyżek kwasku do dwóch szklanek z ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *