8 trików ułatwiających sprzątanie

Bałagan i brud nie sprzyja dobremu samopoczuciu i efektywności. Dzięki wykorzystaniu pewnych trików szybciej i skuteczniej sprzątniesz przestrzeń wokół Ciebie.

1. Planuj
Zaplanuj, co masz do posprzątania danego dnia, w danej godzinie. Dzięki temu nie będziesz czuł się przytłoczony. Odhaczaj zrobione zadania i ciesz się postępami. Rozdziel czynności i krok po kroku zajmuj się poszczególnym pomieszczeniem itp.

2.Multitasking
Podczas sprzątania możesz się świetnie bawić. Słuchaj muzyki, podcastów, obejrzyj wideo, porozmawiaj na głośno mówiącym ze znajomą.

Jak to wyczyścić?

3. Dywan/tapicerka

Zabrudzony dywan czy tapicerka na krzesłach czy kanapie jest zmorą dla wielu osób. Wystarczy użyć niezawodnej sody. Rozsyp jej niewielką ilość równomiernie na powierzchni, pozostaw na kilka minut i dokładnie odkurz. Dzięki temu pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, odświeżysz i wyczyścisz dywan.

4. Rolka do czyszczenia odzieży i nie tylko

Zwykła rolka do czyszczenia odzieży może posłużyć do czyszczenia elementów pomieszczenia np. lampy, kanapy, poduszki itp. W prosty sposób usuniesz osadzający się na nich kurz. Spróbuj więc użyć zwykłej szczotki do czyszczenia tkanin lub rolki z klejącą warstwą. Przyklei się do niej wszystko, czego chcesz się pozbyć, a abażur pozostanie czysty.

5. Deski do krojenia
Plastikowe i drewniane deski są często siedliskiem bakterii. Ciężko się ich pozbyć. Aby usunąć zabrudzenia — zdezynfekuj deskę, pocierając ją połówką cytryny. Następnie umieść ją w kuchence mikrofalowej na kilka minut. Dzięki temu pozbędziesz się również nieprzyjemnych zapachów.

6. Zmywarka nie tylko do naczyń
Zmywarka do naczyń nie musi służyć tylko do mycia naczyń. Możesz wykorzystać, ją do czyszczenia wazonów, drobnych plastikowych zabawek, grzebieni itp.

7. Ruszt z grilla
Sezon grillowy otwarty, ale jak to później wszystko wyczyścić? Do oczyszczania rusztu do grilla czy piekarnika użyj resztek folii aluminiowej. Ten sposób poradzi sobie z najbardziej uporczywym brudem.

8. Inne zastosowanie oliwki do dzieci
Odciski palców czy dłoni potrafią zrujnować estetyczny i czysty wizerunek całego pomieszczenia. Dodatkowo są trudne do usunięcia. Aby usunąć tego typu zabrudzenia, użyj niewielkiej ilości oliwki dla dzieci. Nanieś ją na zabrudzoną powierzchnię i przetrzyj delikatnie miękką szmatką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *