Jak usunąć zabrudzenia z dywanu?

Ogromną popularnością cieszą się dywany oraz wykładziny dywanowe, które ocieplają wnętrza całych domów, a także hoteli i biur. Codzienny, bieżący brud to nic w porównaniu z ciężkimi do usunięcia plamami. To dosyć częsty powód wymiany dywanu. Jak sobie z nimi poradzić?

Odkurzanie dywanu

Najbardziej częsta metoda czyszczenia dywanu oraz wykładziny to po prostu jego odkurzanie. Ta metoda sprawdzi się tylko w przypadku systematycznego usuwania kurzu, resztek jedzenia i różnych rodzajów drobinek. Świetną opcją jest użycie odkurzacza z funkcją prania. Zawiera on specjalną pianką, która radzi sobie z większością zabrudzeń. Tym sprzętem dysponują głównie profesjonalne firmy sprzątające. Dzięki odkurzaczowi z funkcją prania dywan zyska na świeżość.

Specjalne preparaty

Masz problem z zanieczyszczeniem ciężkim do zmycia? Odkurzacz sobie z tym nie poradzi! Do tego celu warto użyć specjalnych środków. Dzięki ich właściwościom brud zostaje wyciągnięty z głębi włókien, nie niszcząc przy tym struktury dywanu. Dzięki specjalnym środkom użytym przez firmę sprzątającą, twój dywan odzyska blask oraz pozbędzie się wszystkich plam.

Intensywne substancje

W wielu przypadkach okazuje się, że do utrzymania wykładziny, dywanu trzeba zastosować bardziej zaawansowane techniki. Przydatne właściwości wykazują między innymi ocet, soda, czy amoniak. Należy jednak użyć ich dokładnie, zgodnie z instrukcją, aby nie pogorszyć stanu dywanu.

Dlaczego zlecenie czyszczenia dywanu firmie sprzątającej to dobry pomysł?

Profesjonaliści mają doświadczenie i wiedzę. Kompleksowo zajmą się wyczyszczeniem powierzchni dywanu, wykładziny, nie powodując żadnych zniszczeń.


Zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze wydane na profesjonalne środki lub maszyny czyszczące.